Dla aktywnych i szukających relaksu

Kreta to piękna grecka wyspa, która od lat jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Przyciąga ich tam przede wszystkim gorący klimat, piękne krajobrazy i krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego.

Wodne atrakcje

Nie brakuje też atrakcji dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Jest tam przede wszystkim doskonała baza do uprawiania sportów wodnych, można skorzystać z bogatej oferty rejsów, a nawet wybrać się na połów. Kretę powinni odwiedzić także amatorzy nurkowania – zarówno doświadczeni, jak i początkujący nurkowie znajdą tam wszystko, czego oczekują od tego rodzaju atrakcji. Wycieczka na Kretę może jednak mieć też zupełnie inny cel niż tylko wypoczynek i realizacja swojego hobby. Na tę jedną z piękniejszych wysp warto się wybrać z pielgrzymką. Miejsc ważnych dla wyznawców katolicyzmu i prawosławia jest tam całkiem sporo, z czego nie wszyscy zdajemy sobie sprawę.

Śladami apostoła

Na Krecie więziony był Apostoł Paweł. Przybył tam statkiem, który rozbił się przybijając do brzegu. W domniemanym miejscu tego wydarzenia powstała cerkiew świętego Pawła, a w jej pobliżu grota, w której prawdopodobnie nocował ten apostoł. Miastem, które z wielu powodów warto odwiedzić podczas pielgrzymki na tę wyspę, jest Heraklion. Możemy tam zwiedzić liczne kościoły, a punktem obowiązkowym jest kościół świętego Tytusa, który jest patronem wyspy. Świątynia przechodziła różne koleje losu – przez pewien czas funkcjonowała nawet jako meczet. W mieście warto odwiedzić także kościół świętej Katarzyny i inne zabytki oraz muzea.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Nie tylko Kreta 2021
Shale theme by Siteturner