Wszystkie drogi prowadzą do Izraela

Ziemia Święta to mające swoje źródło w Biblii określenie Izraela i Palestyny. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że na jej terenach rozgrywało się wiele wydarzeń ważnych dla chrześcijan i wyznawców innych religii.

Odwiedź Nazaret

Dla wielu pielgrzymów odwiedzenie tych miejsc to marzenie życia. Jeżeli już jesteśmy zdecydowani na wyjazd do Izraela, to musimy mieć świadomość, że kilkudniowy pobyt nie pozwoli nam z pewnością poznać wszystkich wartych zobaczenia miejsc. Święta Ziemia przypomina nam o wielu ważnych dla chrześcijan wydarzeniach. To po niej stąpał Jezus Chrystus, gdy przybył ze swoją misją na grzeszny świat. Na szlaku pielgrzymów z pewnością powinien znaleźć się Nazaret. To po ulicach tego właśnie miasta przechadzał się Jezus, będąc młodym chłopakiem, bo tam właśnie się wychowywał i dorastał. Obecnie miasto to ma zwiedzającym wiele do zaoferowania.

Na pamiątkę wydarzeń

Na przybyszów z całego świata czeka tam z szeroko otwartymi drzwiami Bazylika Zwiastowania Pańskiego. Świątynia ta zaliczana jest do jednej z trzech najważniejszych dla chrześcijan na terenie Izraela. Tradycja mówi, że bazylika ta została wybudowana w miejscu, w którym Archanioł Gabriel zwiastował Marii narodziny Jezusa. Wybudowano ją w drugiej połowie ubiegłego wieku, a na przestrzeni kilkudziesięciu lat odwiedziło ją aż trzech papieży. Święta Ziemia to również teren, na którym znajduje się Kana – to tam właśnie Jezus dokonał swojego pierwszego cudu i podczas wesela przemienił wodę w wino. Często miejsce to odwiedzają pary, które chcą odnowić swoją przysięgę małżeńską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Nie tylko Kreta 2021
Shale theme by Siteturner