Co kraj to obyczaj

Decyzję o wyjeździe do Ziemi Świętej możemy podjąć spontanicznie, ale warto się do niej dobrze przygotować, aby nie spotkały nas niemiłe niespodzianki. Ważnych jest wiele szczegółów, na które w kraju nie zwracamy zwykle uwagi.

Ubiór ma znaczenie

Zalicza się do nich między innymi ubiór. Choć w Izraelu zwykle panują wysokie temperatury, to zapomnijmy o zwiedzaniu w stroju, który jest bardziej odpowiedni na plażę. Zwłaszcza gdy chcemy zobaczyć kościoły i inne miejsca związane z religią, postarajmy się, aby nasz ubiór był przyzwoity i nikogo nie raził. Nawet jeżeli nie interesuje nas wyjazd pielgrzymkowy, a jedynie wycieczka do Ziemi Świętej, to trudno sobie wyobrazić zwiedzanie Jerozolimy i innych miast, z ominięciem miejsc związanych z historią chrześcijaństwa. Kobiety powinny pamiętać, aby zabrać ze sobą sukienki, ale nie powinny one sięgać wyżej niż do kolan. Długie spodnie również są akceptowane u kobiet. Nakrycie głowy nie jest konieczne, choć mile widziane w przypadku kobiet – zwłaszcza podczas zwiedzania kościołów, bazylik czy przy ścianie płaczu.

Czas na relaks

Krótki sukienki, spodenki czy głębokie dekolty lepiej zostawić sobie na plażę czy spotkania w miejscach niepublicznych. Na zdecydowanie więcej luzu możemy sobie pozwolić odwiedzając jedno z największych miast Izraela – Tel Awiw. To metropolia, gdzie funkcjonuje wiele centrów rozrywki i nie obowiązują żadne restrykcyjne zasady dotyczące ubioru. Wycieczka do Ziemi Świętej może więc być połączeniem przeżyć duchowych z relaksem i spotkaniami towarzyskimi. Niezależnie od naszych intencji, warto się tam wybrać chociaż raz w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Nie tylko Kreta 2021
Shale theme by Siteturner