Pojedź do Portugalii!

Powodów, aby chociaż raz w życiu odwiedzić Portugalię jest wiele. Niezapomniane wspomnienia przywiozą stamtąd zarówno miłośnicy pięknej architektury, jak i dobrej kuchni czy sportów wodnych.

Na plażę i do miasta

Od południa i zachodu Portugalia ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego, a nad nim wiele pięknych piaszczystych i dzikich plaż. Jeżeli nie lubimy tłumu podczas letniego odpoczynku, to z łatwością odnajdziemy tam piękne i ustronne miejsca, gdzie będziemy mogli bez widowni oddawać się kąpielom wodnym i słonecznym. Wycieczka do Portugalii to także propozycja dla osób, które wolą miejskie klimaty i lubią spędzać czas na zwiedzaniu. Bogata historia tego kraju sprawiła, że pięknych i interesujących miejsc jest tam wiele. Jeżeli marzymy o odwiedzeniu Portugalii, albo mamy to już w planach, to warto zdecydować się na wycieczkę objazdową, tak aby zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Zwiedzanie można zacząć od Lizbony – stolicy kraju, która zachwyca niepowtarzalną atmosferą.

Kawa i spacer

Jednym z najciekawszych miejsc tego miasta jest najstarsza jego dzielnica Alfama. Możemy tam przespacerować się wąskimi uliczkami, wypić kawę w urokliwych zaułkach, wybrać się na przechadzkę zabytkowymi schodami. Blisko stolicy znajdziemy wiele plaż, które zaliczane są do najatrakcyjniejszych w Portugalii. Można tam z powodzeniem oddać się relaksowi, ale też uprawiać wiele sportów wodnych. Warunki są doskonałe dla uprawiających windsurfing czy kitesurfing. Miastem w Portugalii, które również warto odwiedzić jest Porto. Najbardziej znanym symbolem tego miasta jest żelazny most nad rzeką Duoro, który został zaprojektowany przez twórców z firmy, która stworzyła projekt wieży Eiffla. Brzegiem tej rzeki warto się przespacerować również ze względu na malownicze bulwary. Najciekawszą dzielnicą miasta jest Ribeira, która znajduje się na prestiżowej liście UNESCO. Niezwykłe i wysokie kamienice, wąskie uliczki pozwolą nam się zgubić na wiele godzin. Portugalia słynie też z dobrej kuchni. Będąc tam, koniecznie spróbujmy bifany – kanapki z wołowiną, budyniowych ciasteczek i pysznie przyrządzanego dorsza. Chciałbyś odbyć wycieczkę do Portugalii? Zapraszam na https://www.misjatravel.pl/pielgrzymki/blisko-ciebie-europa/pielgrzymki-do-fatimy/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Nie tylko Kreta 2021
Shale theme by Siteturner